Home   Eğitim   Eğitim Metodlarımız

Eğitim Metodlarımız

 HIGH SCOPE

Çocukların çok yönlü gelişimine önem veren (sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimine ) bir eğitim sistemidir. Bizde bu eğitim sistemi doğrultusunda çocukların yeni bir anlayışı nesnelerle uğraşarak düşüncelerle olaylarla etkileşime girerek etkin öğrenmelerini sağlamaktayız. Etkin öğrenme çocukta hem zihinsel hem fiziksel etkinliği içerir. Etkinlikler esnasında materyalleri değişik amaçlarla kullanma fırsatı olduğundan yaratıcılıkları da desteklenmiş ve geliştirilmiş olur.

 MONTESSORİ

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir. Çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz. Oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfeder. Bu eğitim sistemine göre çocuklarımız kendi çalışmalarını kendileri seçer ve seçtiği proje üzerinde dilediği kadar çalışır. Ayrıca temel olarak kişisel öğretime öncelik verilir. Çocuklar kavramları kişisel eğitim materyalleri ile kendi kendine öğrenir ve hatasını materyalin geri bildiriminden kendi öğrenir. Öğretmen sınıfta rehber görevi görür ve eğitim çocuk ve öğretmenin işbirliği ile grup içinde yapılır.

 REGGIO EMILIA

Reggio Emilia sisteminin temel özelliği işbirliğine dayalı bir öğrenme sistemi olmasıdır. Bizde bu akım liderliğinde çocuklarımıza birlikte hareket etmeyi sosyal bir yapı içinde diyalog ve öğrenme kavramlarını vurgulamaktayız. Ayrıca çocuklara somut olaylar sunularak yeni keşifler yapmalarına fırsat sağlamakta ve bu sayede çocuklarımızın araştırma, üretme ve sonuçları gözlemlemelerine destek vermekteyiz.

 GEMS

Gems programı ile okulumuzda fen ve doğa çalışmalarını, drama ve müzik etkinliği ile birleştirip öğrenmeyi eğlenceli hale getirerek çocukların matematiğe ve fen çalışmalarına olan ilgisini arttırmaktayız. Çocukların hayal güçlerini geliştirmekte ve bilgiyi yaşayarak keşfetmelerini sağlamaktayız. Bu programda çocukların ilgisini çeken konular ele alınmakta (karıncalar, uğurböcekleri, salyangoz, solucan vb) ve çocuklarında katılımı sağlanarak etkin öğrenmeleri gerçekleştirilmektedir.