Home   Hakkımızda

Hakkımızda

Okulumuz modern mimarisi ile çocukların hem rahat bir şekilde hareket edebilecekleri, hem de öğretmenlerinin gözetiminde olacak şekilde 600m2 si kapalı alan, 250m2 si bahçe olarak dizayn edilmiş olup, Çocuk Adası eğitim standartlarını her zaman en üst seviyeye taşıyabilmeyi hedeflemektedir. Okulumuzun dekorasyonunda ahşap, kütük vb. doğal malzemeler kullanılmıştır.

Şehirde yaşayan yetişkinler olarak çocuklarımız için en çok istediğimiz şeylerden biri, bahçelerde-parklarda güvenle oynamaları, betonla değil doğa ile iç içe olmaları, hayvanlarla ve doğayla zaman geçirmeleri. Bizler de bu hayal ile yola çıkıp çocuklarımız için rahatça oynayabilecekleri doğal yaşam alanı yarattık. Çocuk Adası doğal yaşam çiftliği ile çocuklarımızın kendi yumurtalarını topladığı çiftliğimiz ve çocuklarımızın ekip biçtiği, yetişen ürünleri kendi elleriyle topladığı uygulama bahçemiz mevcut.

Okulumuzda kullanmış olduğumuz tüm gıdalar doğal ve organiktir. Menülerimiz mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerden oluşmaktadır. Şeker, tavuk, balık ve katkılı, paketli gıdalar menülerimizde yer almamaktadır. Kullanmış olduğumuz yumurtalar organik sertifikalı olup besin ögesi analizlerine kadar yapılmıştır. Okulumuzda kendi aşçımız tarafından, mutfağımızda hazırlanan yemeklerimiz ile çocuklarımızın sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaları sağlanmaktadır.

Okulumuzda tam zamanlı olarak görev alan Uzman Psikolojik Danışman bulunmaktadır. Psikolojik Danışmanımız çocukların gelişim alanlarına uygun düzenli gözlem ve değerlendirme yaparak Okul-Aile paralel çalışma sistemini yürütmektedir. Kurum olarak okul-aile işbirliğinin süreklilik kazanmasını sağlamak amacıyla, düzenli aralıklarla Aile Eğitimleri yapmaktayız.

Amacımız, çocuklarımızın farklı alanlardaki gelişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek deneyimleri kazanabilmeleri ve her yönden gelişebilmeleridir. Programımız dahilinde sınıflarda ve bahçemizde uygulanan tüm çalışmalar; bilişsel alan, sosyal-duygusal alan, dil alanı, öz bakım alanı, büyük kas ve küçük kas becerilerini kapsayan psikomotor alan gelişimlerini desteklemektedir.

Bütünsel Eğitime odaklanan programımız Türkçe ve İngilizce paralel ilerlemektedir.